BMU-nun tələbəsi esse yazı müsabiqəsinin qalibləri sırasında
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Pedaqoji fakültəsinin İbtidai sinif müəllimliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Nuranə Mirhüseynli “Azərbaycan naminə” adlı esse yazı müsabiqəsinin qalibləri sırasında yer alıb. Belə ki, BMU-nun tələbəsi  2016-cı il 1-4 aprel tarixində Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərin 4-cü ildönümünə həsr olunmuş müsabiqədə III yerə layiq görülüb.
“Zəfər” Şəhid Ailələrinə Dəstək İctimai Birliyi, Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun dəstəyi ilə keçirilən yazı müsabiqəsində ümumilikdə 10 universitet təmsil olunub.
Qeyd edək ki, “Vətənpərvərlik və şəhidlik zirvəsi”, “Azərbaycançılıq məfkurəsi” və “Mənəvi dəyərlərimiz” mövzuları üzrə keçirilmiş yazı müsabiqəsində tələbələr fəal iştirak edib, hər üç mövzu ətrafında ümumilikdə 323 mövzu münsiflər tərəfindən dəyərləndirilərək müsabiqəyə qəbul edilib. Münsiflər komissiyası tərəfindən esselərin hər biri hərtərəfli, obyektiv yoxlanılıb və hər bir münsif tərəfindən ən yüksək nəticə əldə edən tələbələr müsabiqənin qalibləri adını qazanıblar.

Nurana Mirhuseynli, a fourth-year primary school teacher at the Education Faculty of Baku Engineering University (BEU), has been among the winners of the essay competition entitled "In the Name of Azerbaijan". Thus, the student of BEU was awarded the third place in the competition dedicated to the 4th anniversary of the fighting that was held from April 1 to 4, 2016 with the aim of restoring the territorial integrity of Azerbaijan.
The essay competition was held among 10 universities in the country with the support of the Moral Values Promotion Fund of "Zəfər" Support for Martyr Families Public Association.
It should be noted that students took an active part in the writing competition on “The peak of patriotism and martyrdom”, “The ideology of Azerbaijanism” and “Our spiritual and moral values”, and a total of 323 topics on all three topics were evaluated by the jury and admitted to the competition. Each of the essays was thoroughly and objectively examined by the jury, and the students with the highest results by each jury became the winners of the competition.