BMU-da logistika mövzusunda maarifləndirici təlim
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Logistika Klubu tərəfindən logistika və nəqliyyat ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr üçün “Logistikada müasir çağırışlar" adlı maarifləndirici təlim təşkil edilib.
Tələbələrin logistika sahəsində biliklərini artırmaq, onları peşəkar təcrübə ilə tanış etmək məqsədi daşıyan təlimdə BMU-nun Logistika və nəqliyyat kafedrasının dosenti Nicat Kərimov bu istiqamətdə qlobal trendlər, müasir texnologiyaların təsiri və tələbələrin bilik və bacarıqlarının möhkəmləndirilməsinin vacibliyinə diqqət çəkib.
Sonra beynəlxalq logistika üzrə təlimçi-ekspert, “BERC Logistics” şirkətinin departament rəhbəri Nicat Şabanlı təqdimatla çıxış edib. O, tələbələrlə logistika, incoterms, CMR və s. mövzular üzrə nəzəri və praktiki biliklərini bölüşüb. Həmçinin mövcud çağırışlar və əmək bazarının tələbləri barədə danışaraq bu istiqamətdə inkişaf etmək üçün bir sıra tövsiyələr verib.

Educational training on logistics held at BEU
An educational training titled "Modern Challenges in Logistics" has been organized by the Logistics Club operating under the Student Trade Union Union Committee at Baku Engineering University (BEU) for students pursuing education in logistics and transportation specialties.
The training, aimed at enhancing students' knowledge in the field of logistics and familiarizing them with professional experience, featured Associate Professor Nijat Karimov from BEU's Department of Logistics and Transportation, who highlighted global trends in this field, the impact of modern technologies, and the importance of strengthening students' knowledge and skills.
Subsequently, Nijat Shabanli, trainer-expert in international logistics and department head at "BERC Logistics" company, delivered a presentation. He shared theoretical and practical knowledge with students on topics such as logistics, Incoterms, CMR, and others. He also discussed existing challenges and labor market requirements, providing a number of recommendations for development in this direction.