Doktorant və dissertantların nəzərinə!
17.06.2025-ci il tarixində (saat 11:00) Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 3338.01- “Sistemli analiz, idarəetmə və informasiyanın işlənməsi (sahələr üzrə)” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün texnika sahəsində ali təhsili olmayan iddiaçıların dissertasiyasının profili üzrə “Texnikanın əsasları” ümumelmi fənnindən fərq imtahanı keçiriləcək.
İmtahanda iştirak etmək istəyən doktorant və dissertantlar may ayının 30-dək aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- iddiaçının ərizəsi;
- şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti;
- iddiaçı BMU-nun doktorantı (dissertantı) olmadığı halda onun dissertasiya işinin yerinə yetirildiyi müəssisədən müvafiq müraciət məktubu;
İmtahan qaydaları haqqında əlavə məlumat almaq istəyənlər BMU-nun Magistratura və doktorantura şöbəsinə müraciət edə bilərlər.

To the attention of doctoral students and dissertators!
On June 17, 2025, at 11:00, at Baku Engineering University (BEU), a make-up exam in the general course “Fundamentals of Engineering” will be held for candidates without a higher education in the technical field, pursuing a PhD in 3338.01 – “System Analysis, Control, and Information Processing (by fields)” according to the profile of their dissertation.
Doctoral and PhD candidates who wish to participate in the exam must submit the following documents by May 30:
- Candidate’s application;
- A copy of an identity document;
- If the candidate is not a BEU doctoral (PhD) student, a relevant reference letter from the institution where the dissertation work is being carried out.
For additional information regarding the examination rules, candidates may contact the BEU “Master’s and Doctoral Studies” Department.