BMU-də yay imtahan sessiyası başa çatıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestri üzrə yay imtahan sessiyası müvəffəqiyyətlə yekunlaşıb.
İyun ayının əvvəlində bakalavriat və magistratura səviyyələrində başlanılan imtahanlar iyulun 5-dək davam edib. Sessiyanın yüksək səviyyədə təşkili məqsədilə universitet rəhbərliyi və aidiyyəti struktur bölmələri tərəfindən bütün zəruri təşkilati-texniki tədbirlər görülüb. Tələbələrin bilik və bacarıqlarının qiymətləndirilməsi prosesində obyektivlik və şəffaflıq prinsipləri tam təmin edilib.
İmtahan sessiyası ərzində fəaliyyət göstərən Qərargah prosesi mütəmadi izləyərək nəzarətdə saxlayıb, yaranan məsələlərin dərhal həlli istiqamətində zəruri addımlar atılıb. Həmçinin akademik borcu olan, eləcə də üzrlü səbəbdən imtahanlarda iştirak edə bilməyən tələbələr üçün qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq təkrar imtahanlar keçirilib.
Sessiya müddətində Apelyasiya Komissiyasına ünvanlanan müraciətlər operativ qaydada araşdırılıb, hər bir müraciət üzrə əsaslandırılmış və ədalətli qərarlar qəbul olunub.

Summer Examination Session Conclude at BEU
The summer examination session for the spring semester of the 2025/2026 academic year has successfully concluded at Baku Engineering University (BEU).
Examinations at the bachelor's and master's levels, which began at the start of June, continued until July 5. All necessary organizational and technical measures were taken by the university administration and relevant structural units to ensure the session was conducted at a high standard. The principles of objectivity and transparency were fully upheld throughout the process of assessing students' knowledge and skills.
The Headquarters, which operated throughout the examination session, continuously monitored and oversaw proceedings, with necessary steps taken to promptly resolve any issues that arose. In addition, re-examinations were held in accordance with legislative requirements for students with academic debt as well as those unable to sit examinations due to valid reasons.
Appeals submitted to the Appeals Commission during the session were reviewed promptly, with reasoned and fair decisions issued on each case.
Overall, the summer examination session was successfully completed under conditions of high organizational standards.