Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində yanvarın 5-dən başlayan imtahanlar fevralın 1-dək davam edib.
İmtahanlarda şəffaflığın təmin edilməsi, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin gözlənilməsi məqsədilə bütün zəruri tədbirlər gerçəkləşdirilib və Qərargah tərəfindən sessiyanın gedişinə operativ nəzarət olunub. Sessiya müddətində fəaliyyət göstərən Apelyasiya Komissiyasına daxil olan müraciətlər araşdırılaraq müvafiq qərarlar verilib.
Sessiyada üzürlü səbəbdən iştirak edə bilməyən tələbələrə imtahanlarını vermələri üçün vaxtaşırı şərait yaradılıb.
Bütövlükdə imtahanlar yüksək fəallıq şəraitində keçib və uğurla başa çatıb.
BMU-da qiyabi təhsilalma forması üzrə imtahanlar isə fevralın 10-da başlayacaq və bir həftə müddətində keçiriləcək.

Winter Examination Session Ends at BEU
The bachelor's and master's degree exams, which began on January 5, continued until February 1 at Baku Engineering University(BEU).
All necessary measures were implemented and the session was monitored by the Headquarters in order to ensure transparency in the exams, and expect objectivity in the assessment of students' knowledge. During the session, the appeals received by the Appeals Commission were examined and appropriate decisions were made.
Students who could not participate in the session due to valid reasons were given an opportunity to take their exams.