BMU-nun müəllimi DTX-nin Akademiyasında keçirilən konfransda çıxış edib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Kibertəhlükəsizlik və kompüter mühəndisliyi kafedrasının müəllimi Nəcəf Məmmədzadə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) Heydər Əliyev adına Akademiyasında keçirilən respublika elmi-praktik konfransında iştirak edib.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümünə  həsr edilmiş konfransda DTX-nin məsul əməkdaşları, Milli Məclisin deputatları, ali təhsil müəssisələrinin rəhbər, professor-müəllim heyətləri ilə yanaşı, təhlükəsizlik orqanlarının veteranları və Akademiyanın kursantları iştirak ediblər.
“Heydər Əliyev və Azərbaycan Respublikasının dayanıqlı inkişaf strategiyası” mövzusunda  keçirilən konfransda BMU əməkdaşı "Texnoloji suverenlik və kiber təhlükəsizlik: Society 5.0 dövründə texnoloji monopoliyanın kritik infrastrukturlarda aradan qaldırılması" mövzusunda elmi məruzə ilə çıxış edib.

BEU Instructor Present at Conference Held at SSS Academy
A lecturer from Baku Engineering University's (BEU) Department of Cybersecurity and Computer Engineering, Najaf Mammadzadeh, participated in a republic-level scientific-practical conference held at the State Security Service's (SSS) Heydar Aliyev Academy.
The conference, dedicated to the 103rd birth anniversary of National Leader Heydar Aliyev, was attended by SSS senior officers, members of the Milli Majlis, heads and faculty of higher education institutions, as well as veterans of security agencies and Academy cadets.
At the conference, held under the theme "Heydar Aliyev and the Sustainable Development Strategy of the Republic of Azerbaijan," the BEU staff member delivered a scientific paper titled "Technological Sovereignty and Cybersecurity: Eliminating Technological Monopoly in Critical Infrastructure in the Era of Society 5.0."
The paper received high praise from conference participants.
The BEU instructor was presented with a certificate by the Academy's Chief, Major General Elshad Nasirov.