BMU tanıtım sərgisində təmsil olunacaq
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) 17-20 iyun tarixlərində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Marsol Group-un birgə təşkilatçılığı, “Birbank Biznes”in rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçiriləcək “Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisi”ndə təmsil olunacaq.
“Bakı Ekspo Mərkəzi”ndə təşkil ediləcək sərgi yerli sahibkarlığın inkişafının təşviqi, biznes subyektləri arasında əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi və innovativ həllərin tanıdılması baxımından mühüm platforma hesab olunur.
İnşaat, qida, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, təhsil, sənaye, kənd təsərrüfatı, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 300-dən çox yerli şirkətin qatılacağı tədbirdə BMU öz təhsil imkanlarını, elmi-tədqiqat fəaliyyətini, innovasiya yönümlü layihələrini və sənaye tərəfdaşlıqlarını nümayiş etdirəcək.
Universitetin sərgidə iştirakı, eyni zamanda akademik biliklərin istehsalat və biznes mühiti ilə inteqrasiyasının gücləndirilməsi, tələbələrin peşəkar inkişaf imkanlarının artırılması və əmək bazarı ilə əlaqələrin daha da genişləndirilməsi məqsədlərinə xidmət edir.

BEU to Be Represented at Promotional Exhibition
Baku Engineering University (BEU) will be represented at the "Local Companies Promotional Exhibition" to be held from June 17 to 20, jointly organized by the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) and Marsol Group, with the official partnership of Birbank Business.
The exhibition, to be held at the Baku Expo Center, is considered an important platform for promoting the development of local entrepreneurship, expanding cooperation opportunities among business entities, and introducing innovative solutions.
At the event, which will bring together more than 300 local companies operating in the fields of construction, food, information and communication technologies, education, industry, agriculture, logistics, textiles, and other sectors, BEU will showcase its educational opportunities, research activities, innovation-oriented projects, and industry partnerships.
The university's participation in the exhibition serves the objectives of strengthening the integration of academic knowledge with the production and business environment, enhancing professional development opportunities for students, and further expanding ties with the labor market.