BMU Malayziya Elm və Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlıq edəcək
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Malayziya Elm və Texnologiya Universiteti (MUST) arasında əməkdaşlıq perspektivlərinə dair görüş keçirilib.
Onlayn formatda baş tutan ilk görüşdə BMU-nun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin nümayəndələri, MUST-un Beynəxalq əlaqələr ofisinin direktoru Dr. Thanga Thurai Vengadasalam və akademik heyət iştirak edib.
BMU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ətrabə Gül universitet haqda qarşı tərəfi məlumatlandırıb, eyni zamanda Malayziya universiteti ilə əməkdaşlığın mümkün istiqamətlərini vurğulayıb.
Tərəflər tələbə mübadiləsi, birgə elmi-tədqiqat layihələrinin icrası, əlaqələrin inkişafı ilə bağlı ortaq tezislərin hazırlanması, beynəlxalq tədbirlərin təşkili, həmçinin mühəndislik və informasiya texnologiyaları sahələrində ikili diplom proqramlarının icrası kimi məsələləri nəzərdən keçiriblər.
Müzakirələr zamanı tərəflər əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduqlarını bildiriblər.
Sonda yaxın vaxtlarda qarşılıqlı səfərlərin təşkili, əməkdaşlıq sənədinin hazırlanması barədə razılıq əldə edilib.

BMU to Cooperate with Malaysia University of Science and Technology
Baku Engineering University (BEU) and Malaysia University of Science and Technology (MUST) held a meeting to discuss cooperation prospects.
The initial meeting, held in online format, was attended by representatives of BEU's International Relations Department, Dr. Thanga Thurai Vengadasalam, Director of MUST's International Relations Office, and academic staff.
BEU's Vice-Rector for International Relations, Atraba Gul, briefed the counterpart about the university and highlighted possible directions for cooperation with the Malaysian university.
The parties reviewed issues such as student exchange, implementation of joint scientific research projects, preparation of joint theses on the development of relations, organization of international events, as well as implementation of dual degree programs in the fields of engineering and information technology.
During the discussions, the parties expressed their interest in developing cooperation.
At the end, an agreement was reached on organizing mutual visits and preparing a cooperation document in the near future.