BMU-ya bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul olunanların nəzərinə!
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) tələbə adını qazanmış bütün gəncləri təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayır.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, ali təhsil müəssisələrinə qəbul olunan şəxslərin qeydiyyatı yalnız my.gov.az portalı üzərindən onlayn qaydada həyata keçirilir. Qeydiyyat avqustun 28-dən sentyabrın 8-i saat 18:00-dək davam edəcək.
Bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul olunan şəxslər qeydiyyatdan keçmək üçün əvvəlcə mygov ID (vahid giriş sistemi) vasitəsilə my.gov.az portalındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmalıdırlar. Daha sonra portalın “Xidmətlər” bölməsinin “Qurumlar” kateqoriyasından Elm və Təhsil Nazirliyini seçməli və burada təqdim olunan “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalanların qeydiyyatı” xidmətinə keçid etməlidirlər.
Müəyyən edilmiş müddətdə qeydiyyatdan keçməmək abituriyentin müvafiq ixtisasa yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali təhsil müəssisəsinə göndərilməyəcək.
Əlavə sualınız yaranarsa BMU-nun Qeydiyyat komissiyası ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz (I-V günlər saat 10:00-17:00):

Baku Engineering University (BEU) congratulates all young people who have earned student status and wishes them success in their future educational lives.
The registration of individuals admitted to higher education institutions is carried out exclusively online through the my.gov.az portal. Registration will continue from August 28 to September 8, until 18:00.
To register, admitted individuals must first log in to their personal accounts on the my.gov.az portal using mygov ID (the unified login system). They must then select the Ministry of Science and Education from the "Institutions" category in the "Services" section of the portal and proceed to the "Registration of students for higher and secondary specialized education institutions" service offered there.
Failure to register within the established period will be regarded as the applicant's refusal to be enrolled in the relevant specialty, and their admission order will not be sent to the higher education institution.