Nüfuzlu universitetlərə qəbul olan BMU məzunu Londonda magistr təhsili alacaq
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Biznesin idarə edilməsi” ixtisasının məzunu Məhəbbət Əhmədli yüksək akademik göstəriciləri və beynəlxalq təcrübəsi ilə seçilərək dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən qəbul alıb.
BMU məzunu ABŞ-nin Kolumbiya və Corctaun universitetlərinə, həmçinin Böyük Britaniyanın Edinburq Universitetinə və London İqtisadiyyat və Siyasi Elmlər Məktəbinə qəbul olub.
Məhəbbət Əhmədli “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2028-ci illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində London İqtisadiyyat və Siyasi Elmlər Məktəbində dövlət idarəçiliyi ixtisası üzrə magistr təhsili almaq qərarı verib.
Məzunun bu uğuru onun yüksək akademik göstəricilərini, beynəlxalq təcrübəsini və liderlik potensialını əks etdirir.
Məhəbbət Əhmədli BMU-ya 658 balla qəbul olub və universiteti 96,33 orta göstərici ilə ixtisas birincisi kimi başa vurub.
Ali təhsilindən əvvəl ABŞ Dövlət Departamentinin maliyyələşdirdiyi Gələcək Liderlərin Mübadiləsi Proqramı (FLEX) çərçivəsində ABŞ-nin İndiana ştatında bir il orta məktəb təhsili alan Məhəbbət Əhmədli proqramı fərqlənmə ilə tamamlayıb.
BMU-da təhsil aldığı müddətdə isə ABŞ-nin Azərbaycandakı səfirliyində təcrübə proqramında iştirak edib və proqramı uğurla başa vurub.

BEU Graduate Admitted by Prestigious Universities Will Pursue Master's Studies in London
Mahabbat Ahmadli, a graduate of Baku Engineering University's (BEU) "Business Administration" specialty, has been admitted by the world's prestigious higher education institutions, standing out for her high academic performance and international experience.
The BEU graduate was admitted to Columbia University and Georgetown University in the USA, as well as to the University of Edinburgh and the London School of Economics and Political Science in the United Kingdom.
Mahabbat Ahmadli has decided to pursue a master's degree in Public Administration at the London School of Economics and Political Science within the framework of the "State Program for Youth Education at Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries for 2022-2028."
This achievement by the graduate reflects her high academic performance, international experience, and leadership potential.
Mahabbat Ahmadli was admitted to BEU with a score of 658 and completed her studies at the university with an average performance score of 96.33, ranking first in her specialty.
Before her higher education, Mahabbat Ahmadli studied for a year at a secondary school in Indiana, USA, within the framework of the Future Leaders Exchange Program (FLEX), funded by the US Department of State, completing the program with honors.
During her studies at BEU, she also took part in and successfully completed an internship program at the US Embassy in Azerbaijan.