BMU ilə BİSTU arasında əməkdaşlığın əsas istiqamətləri razılaşdırılıb
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Çin Xalq Respublikasının Pekin İnformasiya Elmləri və Texnologiyaları Universiteti (BİSTU) arasında onlayn görüş təşkil edilib.
Görüşdə BMU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ətrabə Gül universitetin fəaliyyəti, beynəlxalq əməkdaşlıq strategiyası, o cümlədən Çinin ali təhsil müəssisələri ilə qurulan səmərəli əlaqələr barədə ətraflı məlumat verib.
Öz növbəsində BİSTU-nun Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru və Beynəlxalq Təhsil Kollecinin dekanı professor Li Zhuo təmsil etdiyi universitetlə bağlı təqdimatı diqqətə çatdırıb.
Bu il BMU nümayəndə heyətinin Çin səfəri çərçivəsində bu universitetlə keçirilmiş görüşün davamı olaraq tərəflər arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları geniş müzakirə edilib. Bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə ikili diplom proqramlarının yaradılması, tələbə-müəllim mübadiləsi və elmi-tədqiqat layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb, ilkin razılıq əldə olunub.

The main areas of cooperation between BEU and BISTU have been agreed upon.
An online meeting was held between Baku Engineering University (BEU) and Beijing Information Science and Technology University (BISTU) of the People’s Republic of China.
During the meeting, BEU’s Vice-Rector for International Relations, Atraba Gul, provided detailed information about the university’s activities, international cooperation strategy, and productive partnerships with Chinese higher education institutions.
In turn, Professor Li Zhuo, Director of the International Relations Department and Dean of the International Education College at BISTU, presented information about his university.
As a continuation of the meeting held with this university during BEU’s delegation visit to China earlier this year, the parties extensively discussed future cooperation opportunities. Exchanges of views took place regarding the establishment of dual-degree programs at undergraduate and master’s levels, student and faculty exchanges, and implementation of joint research projects, with preliminary agreements reached.